Cabaret Chihuahua

ES
EU
Loading Events

Este evento ha expirado.

CABARET CHIHUAHUA

10. urteurrena CABARET CHIHUAHUA (2013-2023).
Iraupena 2 ordu (atseden txiki batekin)

Antzezleak:

PIANOMAN: Iñaki Maruri/Adrián García de los Ojos, MINELLI: Itxaso Quintana/Olatz Ganboa, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez/Unai Izquierdo, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Mitxel Santamarina/Karmele Larrinaga..

Espazio Eszenikoa:

José Ibarrola.

Atrezzo:

MVG Creativa.

Jantziak:

Enriqueta Vega eta Fernando Arzuaga.

Koreografiak:

Ylenia Baglietto.

Zuzendaritza musikala:

Iñaki Maruri.

Piano jolea:

Iñaki Maruri/Adríán García de los Ojos.

Testua eta Zuzendaritza:

Felipe Loza.

Produkzioa:

Laboratorio teatral Pabellón Nº6.

Eskerrak:

Naiel Ibarrola (Kartela), Iñaki Etxeandia (Eszenografiaren elementuak)

Viva México, carajo!! oihu jalapeñarra entzungo dugu berriz Cabaret Chihuahuan, abesti, dantza eta barre algaraz osatutako entxilada; ahoan bilorik gabe egindako musikala; bizi pozaren “corridoa”; zoriontasun ulu gartsuaz amaitzen dena. Krisi garaiotan gogo txarraren kontrako festa, makroekonomiaren baitako iruzurgile eta haien tranpa zekenek eragindako amorrua arintzeko errezeta. Bizi-bizi gaudela ospatu dezagun!
Y que viva México, cabrones!!.

Felipe Loza zuzendariari buruz:

Comenzó su trabajo de actor en 1981 en el grupo Karraka, donde también desempeñó sus primeros trabajos de dramaturgo y guionista, por el que ha recibido el PREMIO DONOSTIA 2002 al mejor espectáculo de teatro por SIN VERGÜENZAS.
Como actor ha trabajado en ópera en DER SCHAUSPIELDIREKTOR de Mozart y en LA CANTERINA de Haydn. En teatro destacan sus trabajos en ESENCIA PATRIA de Tomás Afán, BILBAO BILBAO, LA PALANCA GRAN CABARET de Ramón Barea, OFICIO DE TINIEBLAS 5, de Camilo José Cela y MÍSERO PROSPERO de Sanchis Sinisterra. Para el cine trabajó en CIEN METROS de Alfonso Ungría, LAUXETA, de José Antonio Zorrilla. En televisión ha participado en las series de ETB FLAMINGO BERRIA, DETRÁS DEL SIRIMIRI Y SEÑORÍO DE LARREA.
Como dramaturgo destacan entre sus títulos estrenados: CABARET LATINO, LA ESPADA DE PENDRAGON, HOY ÚLTIMA FUNCIÓN, EL GILIPOLLAS CHINCHA RAPIÑA, SIN VERGÜENZAS, TEATRO MOHICANO. En televisión ha escrito para las series EL SÍNDROME DE ULISES de Antena 3, PUERTAS ABIERTAS de TVE1, HERRIKO PLAZA, FLAMINGO BERRIA, GURE FAMILIA y LOS OJOS DE LA CIUDAD de ETB. Ha participado en la escritura de los guiones cinematográficos de PECATA MINUTA y EL COCHE DE PEDALES de Ramón Barea.
Ha dirigido los espectáculos LORQUIANAS y CABARET LATINO.
También se ha dedicado a la docencia de actores y guionistas en el Centro de Artes Musicales y Escénicas Juan de Antxieta y en Escuela de Teatro de Basauri como Profesor de Interpretación, de Dramaturgia e Historia del Teatro y de Literatura y Dramatización.

Antzezleak (emanaldiaz emanaldiara):

abenduak 22
PIANOMAN: Adrián García de los Ojos, MINELLI: Itxaso Quintana, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Unai Izquierdo, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Mitxel Santamarina.
abenduak 23
PIANOMAN: Adrián García de los Ojos, MINELLI: Olatz Ganboa, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Unai Izquierdo, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Mitxel Santamarina.
abenduak 28
PIANOMAN: Adrián García de los Ojos, MINELLI: Itxaso Quintana, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Unai Izquierdo, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Karmele Larrinaga.
abenduak 29
PIANOMAN: Adrián García de los Ojos, MINELLI: Olatz Ganboa, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Unai Izquierdo, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Karmele Larrinaga.
abenduak 30
PIANOMAN: Adrián García de los Ojos, MINELLI: Olatz Ganboa, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Mitxel Santamarina.
urtarrilak 4
PIANOMAN: Adrián García de los Ojos, MINELLI: Olatz Ganboa, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Karmele Larrinaga.
urtarrilak 5
PIANOMAN: Iñaki Maruri, MINELLI: Itxaso Quintana, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Karmele Larrinaga.
urtarrilak 6
PIANOMAN: Iñaki Maruri, MINELLI: Itxaso Quintana, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Karmele Larrinaga.
urtarrilak 7
PIANOMAN: Iñaki Maruri, MINELLI: Itxaso Quintana, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Karmele Larrinaga.
urtarrilak 13
PIANOMAN: Iñaki Maruri, MINELLI: Itxaso Quintana, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Mitxel Santamarina.
urtarrilak 14
PIANOMAN: Iñaki Maruri, MINELLI: Itxaso Quintana, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Mitxel Santamarina.
urtarrilak 15
PIANOMAN: Iñaki Maruri, MINELLI: Olatz Ganboa, FIAMBRE: Quique Gago, FRIDA: Jon Casamayor, MONROE: Irene Bau, WINEHOUSE/CANTINFLAS: Diego Pérez, SABINO ARANA/BRODER 1: Ugaitz Alegria, MONTSE/BRODER 2: Mitxel Santamarina.
Osteguna 22, Abendua 20:30
AMAITUTA
ERRESERBATU
Ostirala 23, Abendua 21:00
AMAITUTA
ERRESERBATU
Asteazkena 28, Abendua 21:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Osteguna 29, Abendua 20:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Ostirala 30, Abendua 21:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Asteazkena 04, Urtarrila 21:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Osteguna 05, Urtarrila 20:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Ostirala 06, Urtarrila 20:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Larunbata 07, Urtarrila 20:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Osteguna 12, Urtarrila 20:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Ostirala 13, Urtarrila 21:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Larunbata 14, Urtarrila 21:00
AGORTUAK
ERRESERBATU
Igandea 15, Urtarrila 20:00
AGORTUAK
ERRESERBATU

Bidali